ChatGPT як помічник з автоматизації

Oleksandr Kolodko
3 min readMar 15, 2023

Знайшов для себе цікавий кейс застосування ChatGPT — створення простих скриптів для Ілюстратора.

У лекції про дизайн-конвеєр я розповідав, що можна дуже прискорити роботу автоматизуючі окремі дії. І тут дуже допомагають екшени та різного роду скрипти. Але екшени покривають точно не всі функції, а поріг входу у скрипти доволі високий.

Так от, нейромережа може допомогти створювати прості скрипти (до об’ємних вони поки не доросли).

Наприклад, є задача: маємо купу інфографіки для звіту двома мовами. І в усіх картинках треба поміняти шрифт на інший та замінити кому на крапку у числах (45,5% → 45.5%).

У картинках використовуються різні накреслення, тож просто все виділити і поміняти не підходить. Треба йти в Find/Replace font і там вручну задавати зміну кожного накреслення. Довго. Те саме заміною символів: Find and Replace, ввести символи, замінити, підтвердити. Довго.

Спочатку, як завжди, пошукав у гуглі відповідь, бо можливо хтось вже писав такий код. Сходу не знайшов щось робоче.

Тож далі я запитав у ChatGPT, щоб він описав скрипт, який би замінював один шрифт на інший. Вийшов скрипт, який міняє шрифт, але робить все одним накресленням. Другим запитом я уточнив, щоб і накреслення враховувалось. Перевірив — працює. Тож у кожному документі просто запускався скрипт і все саме мінялось.

На цю задачу можна було залучити програміста, який на цьому розуміється, але з конкретною простою задачею навіть безплатний ChatGPT впорався непогано.

Далі можна ще допиляти скрипт додати заміну кількох шрифтів на інші. І ось, ще один службовий інструмент у вас є.

Авжеж, не весь код працює або не враховує якісь крайні ситуації. Але через кілька уточнень можна спробувати трохи іншу версію.

Ось вам приклад цього скрипта, який я частково докрутив: https://www.dropbox.com/s/5c26qlafyo225sq/Font%20Replacer.jsx?dl=0

На початку у масиві вказуються назви старого і нового шрифтів та їхні накреслення. Також можна вказати декілька змін для різних шрифтів і накреслень.

{ 
"oldFontName" : "Daikon", // Назва старого шрифта
"oldFontWeight" : "Bold", // Накреслення старого шрифта
"newFontName" : "DM Sans", // Назва нового шрифта
"newFontWeight" : "Bold" // Накреслення нового шрифта
},

Не обов’язково треба вивчати кодування для програм Адоб, буде достатньо розуміння, що ви хочете отримати в результаті. Чим простіша і точкова задача, тим буде простіше поставити питання нейромережі й отримати більш-менш робоче рішення.

І замість витрачання на часу на ручне клацання в інтерфейсі, можна створювати такі скрипти. Для своєї задачі я зекономив десь пів години, але чим більше картинок, тим більша буде й економія.

Цікаво, як з такою задачею впрорається анонсований вчора GPT-4. Уявіть плагін, який би працював безпосередньо в Ілюстраторі, в який можна написати задачу і він видаватиме робочий скрипт, який можна запускати одразу у редакторі.

Originally published at https://blog.alexkolodko.com.

--

--

Oleksandr Kolodko

Навігаційний та інформаційний дизайнер · Wayfinding & Information designer · alexkolodko.com · ARC wayfinding.systems · Агенти змін a3.kyiv.ua