Кілька думок про ШІ
Я покористувався різними сервісами, то спочатку замислився: на початку комп’ютерам треба було писати певні команди у командному рядку, а тепер знову потрібно писати команди, але вже у браузері.
Прийшов до висновку, що те, що зараз називається ШІ, це скоріше ще більш верхньорівнева мова програмування. Ти просиш мережу/модель щось зробити, у певному вигляді, з певними параметрами, і вона робить (точніше намагається якомога точніше передбачити бажаний результат). Так само, як інші програми, тільки інтерфейс став ще більш доступний.
Тому, мені здається, немає чого переживати за втрату роботи. Інструменти ШІ суттєво підвишують продуктивність у всякій не дуже цікавій рутинній роботі, наприклад: треба щось, на кшталт, тигра в акварельному стилі, і ти маєш або малювати, або замовляти, або шукати у пошуку чи на стоках.
Так само як базове вміння програмувати допомагає автоматизовувати. Людині ж лишається головне — придумувати сенси і концепції, на що поки інструменти ШІ не здатні.
P. S. Ще про саме поняття ШІ сподобалась цитата Макса Кідрука:
Я як міг ретельно розібрався з ChatGPT та Midjourney, і вже втомлююся повторювати — це не штучний інтелект. Поняття штучного інтелекту настільки поширилося, що фахівці були змушені впровадити новий термін — “штучний інтелект людського рівня”. Те, що є зараз, — це просунуті програми, оптимізовані під виконання певних завдань, які імітують діяльність людини. Він вже давно існує — це машинний переклад, це пошуковики, розпізнавання облич у соцмережах. І є справжній штучний інтелект людського рівня — самоусвідомлена машина.
Originally published at https://blog.alexkolodko.com.