Навігація заздалегідь
Коли знайшов цю картинку входу у музей мистецтв у Філадельфії (Philadelphia Museum of Art), то зайшов на їхній сайт та побачив гарний підхід до інформування.
Шлях відвідувача (customer journey) починається ще до того, як людина попадає на локацію: відвідує сайт, знаходить інформацію як дістатись до локації різними видами транспорту, дивиться онлайн-карти, планує подорож, формує очікування тощо.
Ось, наприклад, аналіз сценаріїв з нашого проєкту навігації для MacPaw Space, який знаходиться у БЦ “Торонто”. Частина навігації на самій локації не така велика, як шлях до неї.
На картинках 4 сценарії відвідувачів: на івент, у музей, у кафе і як спікер.
Ще до входу на локацію треба цей вхід знайти: не зі всіх боків можна підійти до БЦ, щоб знайти правильний вхід, не зі всіх вулиць можна просто під’їхати до БЦ. А сценарій на візку взагалі на цій локації окремий, бо ліфт доступний для цього розташований з іншого входу біля іншої вулиці.
І навіть до самого БЦ є точки комунікації про події (сайт, соцмережі, розсилки та квитки), в яких так само можна розповісти про те як і куди йти до входу на локацію.
Тому важливо окрім навігації на самій локації подивитись на весь шлях відвідувача від моменту, коли він тільки захотів кудись піти, та зрозуміти інші точки дотику у комунікації з ним: наприклад, на сайті, у соцмережах, у поштових розсилках тощо.
І в цих місцях також можна давати всю потрібну інформацію для орієнтування, наприклад:
- карту та інструкцію як дійти пішки від метро чи зупинок транспорту, вказавши характерні орієнтири;
- фото або відео інструкцію з проходом до локації;
- інформацію про паркування для відвідувачів на авто (де паркінг, як доїхати, скільки це коштуватиме, які є орієнтири біля дороги);
- інструкції для відвідувачів на велосипедах та самокатах;
- інструкції (текстові, графічні, аудіо та відео) для людей з різними порушеннями (зору, слуху, маломобільні, на візках тощо), це також покращує загальну доступність (за кордоном це називається assistance guide або access guide);
- можливо якісь ще особливості міста, які існують тільки тут.
На сайті музею є окрема сторінка з інформацією про те, як до них дістатись ріхними видами транспорту: philamuseum.org/visit/getting-here
Окремо хочеться відзначити дуже приємну схему самого музею. Подивіться, як на ній показані дуже характерні кругові сходи, які є в реальності. Це стає додатковим орієнтиром та дуже допомагає зв’язати картинку та будівлю. Плюс цю карту можна завантажити у вигляді окремого PDF зі всією інформацією та взяти з собою.
Ще з прикладів — офлайн Подія X від Projector у Unit.City. Після реєстрації на пошту разом з підтвердженням надіслали карту з проходом від входу до локації.
Або Епіцентр під час замовлення на сайті показує, де в самому магазині шукати відповідну зону. При цьому вже на місці немає ніяких вказівників до пункту видачі замовлень ¯\_(ツ)_/¯.
Originally published at https://blog.alexkolodko.com and telegram channel t.me/alexkolodko1