Таймери до наступного поїзда у метро
У нашому метро на кожній платформі висять таймери, які показують коли поїхав потяг. Пасажирам ця інформація завжди здавалася дивною, бо не несе для них ніякої користі. Насправді ж ці таймери для машиністів. Але виникає питання нащо вони такі великі, бо можна ж було встановити малі та біля кабіни машиніста, щоб тільки він бачив. Тим паче, що за кордоном у багатьох метрополітенах є таймери, які показують час до наступного потяга. І це як раз зручно, оскільки дає можливість планувати подорож та має заспокійливу дію, оскільки точно знаєш коли поїзд приїде.
Дехто в реаліях нашого метро не бачить сенсу в таких таймерах, оскільки інтервали руху малі та зазвичай не потрібно довго чекати. До того ж навіть якщо поїзд їде довше, то у тебе не має можливості змінити свій маршрут. Але на мою думку саме через психологічну дію такі таймери корисні, особливо у вечірній час, коли поїзди ходять з великим інтервалом.
Під час розробки варіантів навігації у 2015–2016 роках обговорювали, що такий таймер був би доцільний і думали, як можна його поєднати з вказівниками.
Під час розробки екранів метро, були ідеї перенести на станції той самий принцип, як в екранах, і рахувати приблизний час до поїздів, це технічно не було б складно, але щось не пішло. А сьогодні метрополітен радісно прозвітували, що «знайшли партнерські можливості впровадити». І це мало б бути добре, бо ще у 2015 році петицію про таймери підтримали понад 10 тисяч людей. Але навіть така непогана ідея, як таймери, отримала таке жахливе впровадження. І замість таймерів на кожній станції з’явиться 12 додаткових рекламних екранів, на яких додатково буде показуватись таймер. Але лишимо роздуми про причини та саме таку реалізацію, подивимось на виконання і дизайн.
UPD: Виявляється таймер відображається навіть не весь час, а кожні 20 секунд, що робить таку реалізацю ще гірше.
Як можна зробити інакше?
Одна з систем метро. Оскільки це одна з систем у метро, то вона має продовжувати візуальну мову метро. Найближчий приклад — екрани у вагонах метро. Далі пофантазуємо, що можна зробити, використавши наявні екрани.
Користувачі. Першочергово потрібно виходити з потреб пасажирів. Що їм потрібно на платформі? Можна виділити такі потреби:
— Коли прийде наступний поїзд? А коли ще один?
— В який бік їдуть поїзди на цій платформі?
— До якої станції прямує наступний поїзд (бо у години пік поїзди можуть ходити короткими маршрутами, наприклад до Виставкового центру або Дарниці)?
Дві мови. Оскільки ми робимо інформацію доступною і для іноземців, то варто використати трансліт та переклад. Відокремити одну мову від іншої можна або у просторі, або у часі. Оскільки у нас екрани, то краще рознести мови у часі: в один проміжок часу показується лише одна мова і перемикати їх кожні 10–15 секунд.
Дизайн. крупніше можна показати саме наступний поїзд, а меншим розміром ще 3 наступні. При цьому можна вказувати виключення для коротких маршрутів. Зверху можна лишити додаткову смугу з годинником, датою, днем тижня та погодою (не знаю нащо це потрібно, але якщо і розміщувати, то на другому плані).
Навіть якщо піти «в лоб», то можна вивести лише основний таймер і це буде максимально читабельно.
А з рекламою?
Окей, якщо монітори встановлені за приватні кошти і на них треба показувати рекламу, тоді це теж можна врахувати. Але якщо це система у метро і показує інформацію метро, то має бути чітке розділення реклами та інформування. Можливі два варіанти:
- розташування відео зверху, а всієї інформації внизу;
- інформація збоку від відео. При цьому з боковим розташуванням можна подумати над тим, як вмістити ще і додаткові повідомлення від метро.