Якщо одним рядком: 3д-модель → FBX → Reality converter → USDZ → iOS.

Під час роботи над другою чергою київської навігації подумав, як можна було б спростити процес вибору та затвердження місць розміщення, але лишити його наочним, прямо в середовищі. Не хотілося витрачати час на фотошоплення розміщення пілонів на фото, бо для кожної точки ми дивились кілька різних місць. Згадав про AR та подивився, як же ж можна застосувати цю технологію. Виявляється зовсім не складно.

Примірка київських пілонів

Метод для iOS

Увесь процес можна вкласти у чотири кроки:

1.Створити 3д-модель у будь-якій програмі, яка може зберегти модель та текстури у форматах OBJ або…


After the Mac OS Big Sur installation, I can’t access Google Drive File Stream (not a Backup & Sync).


Пост навіяно черговим голосуванням вже Полтавської САД за запропоновані варіанти дизайну знаків на в’їзді у місто. Але за останні роки таких прикладів можна назбирати безліч: від вибору логотипів міст до вибору ліврей поліцейських машин. І кожен раз можна побачити схожу картину: запускається голосування, починається шквал критики у соцмережах, голосування або припиняється або завершується, але і організатори і коментатори вважають іншу сторону мудаками, які нічого не розуміють, а у публічному просторі з’являється не завжди гарний дизайн.


У нашому метро на кожній платформі висять таймери, які показують коли поїхав потяг. Пасажирам ця інформація завжди здавалася дивною, бо не несе для них ніякої користі. Насправді ж ці таймери для машиністів. Але виникає питання нащо вони такі великі, бо можна ж було встановити малі та біля кабіни машиніста, щоб тільки він бачив. Тим паче, що за кордоном у багатьох метрополітенах є таймери, які показують час до наступного потяга. І це як раз зручно, оскільки дає можливість планувати подорож та має заспокійливу дію, оскільки точно знаєш коли поїзд приїде.


Погляд типового немісцевого дизайнера

В серпні Агенція розвитку Миколаєва оголосила конкурс на дизайн карток миколаївця з винагородою у 5000 грн (ТЗ на конкурс). Побачив я його у передостанній день і чомусь пробило взяти участь. Встановив ліміт: не витрачати на це більше 4 годин. Створив коротеньку презентацію, надіслав і потрапив у шортліст з 10 варіантів (коментарі під картинками у статті вражають розкриттям теми кожної роботи).

Майже місяць чекали на якісь новини й от 25 вересня надійшов лист з запрошенням приїхати 28-го й особисто презентувати роботу на відкритому засіданні журі. …


Для рабочего проекта по картам захотел заснять видео процесса работы. Но процесс отрисовки карты монотонный и небыстрый, поэтому стандартная реалтаймовая запись не подходит: снимать долго, потом видео надо ускорять, комп начинает греться и так далее. Вспомнил, что видел ролики с ускоренным процессом рисования, и тоже захотел сделать такой таймлапс с экрана (или как это можно назвать?).

Начал естественно с поиска готового решения. Перерыл весь бесплатный софт в аппсторе, но толкового не нашел ничего, а покупать кучу лишних функций в довесок к одной нужной я не захотел. В аппсторе наткнулся на программу Interval, которая просто собирает видеоролик из пачки изображений. И…


Для приложения в Mac OS или для клавитурной раскладки иконки сохраняются в формате ICNS. Это аналог формата ICO, только для мака.

Внутри иконка может содержать до десяти размеров: 16, 32, 128, 256, 512 px и ретиновые версии @2x. Для клавиатурной раскладки хватает двух размеров: 16 и 16@2x.

Размеры с сайта Apple:

Как сделать

Нарисовав нужное количество иконок задаём им имена, как в списке ниже, и сохраняем в папку. Важно называть файлы именно в таком формате.

icon_16x16.png
icon_16x16@2x.png
icon_32x32.png
icon_32x32@2x.png
icon_128x128.png
icon_128x128@2x.png
icon_256x256.png
icon_256x256@2x.png
icon_512x512.png
icon_512x512@2x.png

Переименовываем папку с иконками, добавив после имени формат .iconset.


В стандартной маковской украинской раскладке есть фишка: если нажать альт+і, то введется буква ы. Это позволяет оставить одну раскладку вместо двух.

Я привык еще со времен PC пользоваться типографской раскладкой Ильи Бирмана, она удобнее маковской. Но постоянно бесило держать три раскладки и переключаться между ними.

UA–RU–Birman

Чтобы не переключать раскладки, решил объединить типографскую раскладку и свойства маковской раскладки. Сделал две версии:

  • украинско-русская: по-умолчанию раскладка украинская, но при нажатии альт+і вводится ы, альт+є → э, альт+ї → ъ.
  • русско-украинская: по-умолчанию русская, альт+ы → і, альт+э → є, альт+ъ → ї;
    С зажатым шифтом выводятся прописные.

↓ Скачать

  1. Из-за буквы ї я перенес…


Цього тижня на синій гілці у метро можна почути вже нове озвучення від Так Треба Продакш (офіційно ніхто не казав чий він, але, здається, це голос Євгена Малухи, більш відомий як голос Гомера Сімпсона, Альфа та інших; зробив кілька записів, бо вони вже є у вагонах).

До цього 27 років у метро звучав голос Миколи Івановича Петренка, заслуженого працівника культури і мистецтв, директора театру ляльок. Його голос був дуже рідним і став невід’ємною частиною бренду метро. На жаль, у 2016 році Микола Іванович помер. …


Будапешт прекрасный город. Всего в 260 км от украинской границы, но настолько отличается от наших городов в лучшую сторону. Возможно, для многих, кто был в европейских городах, это всё не новинка.

Первое, что бросается в глаза, это малое количество рекламы. По городу никаких биллбордов 3×6, растяжек над дорогой, ситилайтов, брендирования целого дома или строительных лесов. Большие носители есть, но они в основном на трассах и в непопулярных для пешехода местах. Из рекламных носителей в городе распространены в основном афишные тумбы.

Инфраструктура для пешеходов сделана отлично: везде хорошо уложенная плитка, есть тактильные плитки для слабовидящих, все тротуары защищены столбиками, ливневые стоки…

designer (web, UI, interfaces, wayfinding, identity & branding)

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store